Z KRAJE RÁJE AKTUÁLNĚ

POZDRAVY Z NOVÝCH DOMOVŮ - VRH B

Jak nám rostou béčkoví odchovanci do krásy, můžete vidět zde.

12. květen 2019 - Už nám zůstal jen jeden

Pěkně se nám prckové rozptýlili po celé republice. Plzeň, Klášterec nad Ohří, Zdiby, Praha, Český Dub, Skalice, Frýdek - Místek. Doma zůstal ještě Baníček a jsme na vážkách, zda to tak nemá být nastálo. Nicméně stále jsme otevřeni představě, že si ho vyhlídnou nějací prima parťáci, kterým s čistým svědomím našeho rozmazlenečka svěříme. Takže Baník je stále ještě ve stavu volných.


Jinak moc děkujeme všem novým majitelům za setkání a za odvahu přijmout do svých rodin jedno z našich strakatých torpéd. Děkujeme Janě Brožkové s Abášem nejen za kvalitní genetický materiál, ale také za nově navázané přátelství. Děkujeme naší skvělé paní veterinářce, MVDr. Zemánkové za bezchybné služby. Poradkyni chovu Zdeňce Vaňourkové a Dagmar Jeřábkové (CHS Bonasa Sorbus) za možnost kdykoliv konzultovat záležitosti ve věci chovu. A především děkujeme dětem a jejich kamarádům, které odvedly na štěňatech největší kus práce v podobě ňufání, škádlení, hraní, blbnutí, běhání, zkrátka všeho, co označujeme tím ošklivým slovem "socializace".

3. květen 2019 - KONTROLA VRHU A PRVNÍ LOUČENÍ

Posledního dubna jsme oslavili druhé narozeniny áčkového vrhu kontrolou vrhu B, očkováním a čipováním. Všichni caparti byli shledáni zdravými, jen Bajce a Bigbítovi chybí dole po jednom řezáku - uvidíme, jak to dopadne po přezubení.

Na prvního máje jsme pod odkvetlými třešněmi dali poslední pusinky Bezzubkovi (bude se mu říkat Šen) a Báře. A hned den na to zvedla kotvy také Běska (Bibi). Páníčci skvělí, pro nás také úleva, že některé bobky a loužičky už se netýkají naší kuchyně...

A prcků je už jen pět.25. duben - POMALU BALÍME BAŤŮŽKY

Už se to nezadržitelně blíží. Příští týden půjdou do světa první prďolky - Bezzubka, Bibi (Běska) a Barunka. Čeká nás poslední dávka odčervení, návštěva veteriny kvůli čipování, očkování a kontrole vrhu. Střádáme výbavičku a psychicky se chystáme na loučení. Naštěstí nám to štěnda usnadňují - dělají všechno pro to, abychom se s nimi rozloučili rádi - viz toto video z dnešního rána:

A na budoucí páníčky apeluji, aby se dostatečně předzásobili čisticími, ale také uklidňujícími  prostředky :).


16. duben - SLUNÍČKO LÁKÁ

... a jak to jen jde, stěhujeme prcky ven. Občas vypouštíme i mimo ohrádku. Jako vždy - největší průzkumník a aktivista je Bibi (Běska).


11. duben - PRVNÍ HRÁTKY S MAMINOU

Dneska poprvé Dášeňka šla za štěňaty nejen kojit, ale také si pohrát:


9. duben - STĚHOVÁNÍ DO OHRÁDKY

Ne, to není domácí vězení :). To je nezbytnost, pokud už kapacita porodní bedny nestačí a zároveň nechcete, aby se vám pod nohama pletlo osm strakatých pytlů blech. Prckové oceňují lepší přehled o dění v kuchyni i větší prostor na blbnutí. Ohrádku na štěňátka vymyslel génius. Stejně jako sušičku prádla, která se stala mým neocenitelným pomocníkem v neuvěřitelně rychlém koloběhu čůracích hadrů.

Štěnda dnes dostala druhou várku odčervovací pasty a podruhé jsme zastřihli drápky. Zároveň proběhla další návštěva zájemců. Holky Běska (bude se jmenovat Bibi), Bára i Bajka už poznaly své budoucí rodiny.

7. a 8. duben 2019 - Abáš na návštěvě a určování délky srsti

V neděli přijel na kontrolu taťka se svou smečkou. Evidentně má v Dášenčiny mateřské schopnosti naprostou důvěru, protože ho nezajímalo potomstvo, ale kohouti a králíci :). Dost jsme řešili délku srsti štěňat, podle zkušeného oka Jany Brožkové (majitelky Abáše) jsou hároši téměř všichni. A tento verdikt vzápětí v pondělí potvrdil pan Ludvík (CHS z Majklovy zahrady), kterého jsem pozvala jako zkušeného chovatele dlouhosrsťáků. Sice si necháváme jistou rezervu, ale vypadá to, že krátkosrstá je pouze Bára.31. březen 2019 - Z BEZBRANNÝCH TVOREČKŮ ROSTOU OSOBNOSTI

Váhové přírůstky jednoznačně ukazují, kdo se umí prosadit v konkurenci. Prckové dostali v týdnu spolu s maminou odčervení. Začínají si hrát, navzájem se ožužlávají, tu a tam i srandovně zavrčí.

24. březen 2019 - UŽ KOUKAJÍ!

Dneska prckové poprvé otevřeli očka! A Bambitka od čtvrtka pije od mámy úplně sama a vydatně, takže už nepřikrmujeme. Na váze přibývá pěkně. Uf.

17. březen 2019 - PRVNÍ INFORMACE Z BEDNY

I když je Dáša skvělá máma, pravidelným vážením jsme zjistili u Bambitky rapidní pokles na váze. U prcků je to dost rychlé a samozřejmě - čím jsou slabší, tím rychleji vychladnou a ztrácejí sací reflex. Od sobotního rána tedy pipláme, osmkrát i víckrát denně dokrmujeme sušeným štěněcím mlékem a doufáme, že Bambi začne sát sama. Váha už pomalu stoupá, ještě ale musíme zabrat, aby se vrátila na porodní gramáž. Sourozenci jsou dvojnásobní. Myslím, že jsme na dobré cestě, a podle zkušeností chovatelů to slabá štěňátka umí dobrou péčí dohnat. V sekci Odchovy jsou aktuální váhy a fotky (za jejichž kvalitu se omlouvám, děti chtějí dost pomáhat a to se jaksi vylučuje s ostrostí fotek).

11. březen 2019 - A JE TO!

Vichřice Eberhard nám přifoukla osm strakatých fazolí. Fotky jednotlivých štěňátek včetně podrobnějších informací naleznete v sekci  Odchovy.

18. únor 2019 - TŘI TÝDNY DO PORODU

Ranní nechutenství vystřídala celodenní pažravost. Bříško roste a Dáša je paní důstojná, klidná a mazlivá.

4. únor 2019 - BŘEZOST POTVRZENA - PŘIJÍMÁME REZERVACE

Dnešní sono nám udělalo radost! Paní doktorka si byla jistá třemi kousky, ale odhadovala to na pět až šest. Necháme se překvapit. Termín porodu vychází okolo 11. března. Pokud máte zájem o místo v pořadníku, pište, volejte (kontakty níže).

7. leden 2019 - NAKRYTO

Na základě ´pátečního progesteronového testu jsme si udělali výlet do Prahy za huňáčem Abášem. Krytí proběhlo bez komplikací, tak teď jen vydržet čtyři týdny, co ukáže sono.

ZÁVĚR ROKU 2018

Dášeňka nám hezky zpestřila Silvestr háráním, takže co nevidět vyrážíme na návštěvu za Abášem.

V novém roce jen to nej!

LISTOPAD 2018 - KRYCÍ LIST NAPODRUHÉ

Protože jsme si Abáše Fiškulína zamilovali, zkusíme, jestli se spojení zadaří na druhý pokus. Pokud Dáša dodrží svou relativně pravidelnou periodu, mohli bychom krytí stihnout ještě v tomto roce.ČERVENEC 2018

Sono paní doktorky Zemánkové nám k lítosti všech zúčastněných, včetně řady zájemců o štěně, neukázalo žádné slibné "bublinky". Takže si dáme půlroční pauzu a zkusíme příští hárání (pokud Dášeňka zachová svou dosavadní pravidelnost, tak v listopadu).


BALÚ K ADOPCI

Máme v dočasné péči nádherného voříška - v žilách mu koluje krev pudla a belgického ovčáka (existuje plemeno holandský ovčácký pudl a Balú je mu fakt podobný!). Je velmi učenlivý, zatím se všechny povely naučil bleskovou rychlostí, přitom je na štěně velmi klidný a čistotný. Je potřeba počítat s tím, že je trochu bázlivější a svůj strach dává najevo štěkotem, ale správnou socializací a pohodovým vedením se s tím dá lehce pracovat. Podrobnosti k adopci podají holky ze Srdcem pro psy.

ČERVENEC 2018 - BALÚ NAŠEL NOVÝ DOMOV!


5. červen 2018 - KRYTÍ ZA NÁMI

Opět napodruhé a opět za účasti skvělého psa i majitelů, kteří nám dokonce vyšli vstříc nabídkou, že krýt můžeme u nás. Při nedělní návštěvě se akt do konce nedotáhnul, v úterý už ano. Pod (sice už ne rozkvetlou, ale plně rodící) třešní se, doufejme, zadělalo na VRH B. Teď už jen vydržet do začátku července na SONO.KVĚTEN 2018 - VYDÁN KRYCÍ LIST

Téměř přesně rok po narození našich Prvních jsme se rozhodli do toho jít i podruhé. Na čerstvém krycím listu je tentokrát jako ten pravý uveden báječný, dlouhosrstý ABÁŠ FIŠKULÍN. Takže čekáme na hárání a pak to zase všechno začne! Zájemci už se mohou předběžně hlásit na níže uvedených kontaktech.


POZDRAVY Z NOVÝCH DOMOVŮ

Adagio (Sidney)


Animosa (Annie)


Aspro (Ben)


Attacca (Atuška)


4. červenec 2017 - Poprvé bez štěňat

A je to! Hnízdo je prázdné.


Ticho (na naše poměry), nikde žádné loužičky a hromádky, vysypaná hlína z květináčů, roztrhané vložky do bot, rozkousané hračky dětí, vypáraný koberec...


Milí prckové! Vaše mamina, Dášeňka, zvládla vše na jedničku, za vydatné pomoci chůvy Blackie. Na dědečkovi Mormym jste trénovali, že ne každý pes stojí o pozornost malých čečetek. Poznali jste, že děti někdy tahají za ocásek a uši, ale jinak jsou to veskrze dobří parťáci, kteří vás rádi podpoří ve vylomeninách. Schytali jste pár trkanců od kozla a nějaký ten škrábanec od kočky. Tisíckrát jste váleli sudy a dělali kotrmelce ze svahu. Vyhrabali díru na nový strom.


A přitom... když se to narodilo, bylo to jenom takové malé nic, do ruky se to vešlo...


Všichni čtyři jste jedineční a jsme rádi, že jsme vás mohli provést začátkem života. Dělejte ve svých nových domovech taky tolik radosti a nepořádku.

Strakáčům zdar a haf!

2. červenec 2017

Dneska odjela na dlouhou cestu do nového domova Atuška (Attacca). Posíláme mnoho pozdravů na Hanó, holčičko!

(fotky opět pár hodin před odjezdem)

24. červen 2017 - Víkendové loučení

Máme za sebou sobotní loučící premiéru, která se obešla bez slz. Annie (Animosa) už spokojeně řádí u nových majitelů. Dostalo se jí krásného přivítání od rodiny i od dětí z okolí, které na její počest pomalovaly silnici. Fotky jsou pořízeny pár hodin před odjezdem - aneb naposledy pohromadě. Hodně štěstí v životě, holčičko!

20. červen 2017

12. červen 2017 - Návštěva veteriny

Máme za sebou hodinovou prohlídkovo-administrativní návštěvu naší veteriny v Lažanech. Štěnda jsou načipovaná, mají europas a až na malou pupeční kýlu Animosy byla shledána zdravá a bez vad. Už nás čeká jen očkovaní a hurá do světa!

10. červen 2017 - Taťka na návštěvě

Alibaba se přijel podívat, jestli s Dášeňkou výchovně neprzníme jeho potomstvo. Odjížděl asi spokojený, protože podle čerstvých informací byl v autě cestou domů okamžitě tuhý.

8. červen 2017 - Veselo od rána do večera

Štěnda mají svůj režim, který začíná hlasitým vstáváním v půl páté ráno (naštěstí máme natrénováno od dětí). Kdykoliv se vzbudí, dožadují se venčení - ve svém pelíšku vykonávají potřebu jen s velkým sebezapřením. Často už stíháme vyběhnout na loužičku a hromádku ven. Pak se jde baštit a pak blbnout až do odpadnutí. Většinou je polospící přenášíme zpátky do pelechu.

A nejlepší jsou večerní muchlovačky v posteli!


Čím déle žijeme se štěňátky, tím více si uvědomuji, o co jsou ochuzena zvířata z množíren.


4. červen 2017 - Pět týdnů na světě

1. červen 2017 - Strakaté hemžení

Povahy se nám pomalu začínají rýsovat a je úžasné, jak už teď začínají pasovat k budoucím majitelům. Atuška (Attacca) je největší kámoška s největším psem a hraje si s ním naprosto bez bázně a hany - asi dobře ví, že bude dost času trávit se dvěma boxerkami. Sid (Adagio) je zvídavé kvítko, objevitel a průzkumník - s novými páníčky bude hodně cestovat, tak začíná už od plenek.  Annie (Animosa) je tulidlo tulivé, to se jí bude v budoucím životě hodit, protože na ni čeká spousta dětí. A Aspro je kontaktní ťunťa, jako první po probuzení se za námi dere z bedny ven a naše odchody velmi hlasitě prožívá. Zatím ještě na nový domov čeká, ale budeme vybírat někoho, komu bude takový "závislák" vyhovovat.

27. květen 2017 - Svět mimo bednu

První očuchávačka toho, co zatím jen viděli přes okraj bedny. Nejenže přicházíme o místa k sezení a ležení, ale postupně už není ani kam šlápnout :).

Dnes nás byli navštívit budoucí majitelé Animosy. V životě ji čeká mnoho dětí, a tím pádem mnoho dobrodužství.

26. květen 2017 - Začali jsme přikrmovat

24. květen 2017 - Den návštěv

 První zájemci a první rezervovaná štěňátka - Attacca a Adagio. Máme velikou radost, protože u nových páníčků se budou očividně mít jako v bavlnce.

21. květen 2017 - Třítýdenní radost

Nejtmavší váleček je Aspro, na něm leží Adagio. Perou se holky - Attacca je menší, má na hřbetě souměrnější fleky, Animosa větší bílou lysinu na hlavě.

17. květen 2017 - Co se děje v bedně

Dnes jsme poprvé stříhali ostré drápky a po několika dnech zase vážili. V bedně to teď žije čím dál víc. Často se odtamtud ozývá zlověstné vrčení rodících se psích osobností a "bitky" jsou na denním pořádku. Mamča Dáša prchá, kdy je to jen možné, aby se po návratu plně oddala sosajícím trhačům.

13. květen 2017 - Kuk podruhé!

Očička rozlepili i oba kluci.

12. květen 2017 - Kuk!

Obě holčičky dnes poprvé otevřely oči (ale nikterak nekomentovaly, co vidí).

7. květen 2017 - Aktuální informace

Do sekce Odchovy průběžně přidáváme denní váhové přírůstky a aktuální fotografie.

30. duben 2017 - Noční sabat

Máme na světě dvě malé čarodějnice a dva loupežníky! Více podrobností zde.

23. duben 2017 - 57. den březosti

Dášeňka je statečná. Břicho je hodinu od hodiny větší a větší, rostou i cecíky. Když leží, tak siluetou připomíná hada z Malého prince, který spolknul slona. Podle tabulek jsme dnes překročili pomyslnou hranici předčasného porodu.

27. březen 2017 - Krytí úspěšné!

S euforií a zároveň zase s podstatně větší nervozitou oznamujeme, že dnešní sono ukázalo Dášeňce tmavé flíčky :). Takže zhluboka dýcháme a vstřebáváme vidinu malých loupežníků na konci dubna (podle paní dr. min. čtyři kousky). Tímto oznamujeme případným zájemcům, že už přijímáme rezervace (s některými jsem již domluvena). VŠECHNY ZÁJEMCE PROSÍM O VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU, který je pro nás nezbytnou součástí komunikace s budoucími páníčky. Moc děkujeme!


26. ÚNOR 2017 - Máme nakryto!

Alibaba Krásný dvorek je nejen nádherný pes, ale také neuvěřitelně vytrvalý a trpělivý milovník, kterého vřele doporučujeme! Do Ústí nad Labem jsme se vypravili 10. den hárání, ale bylo to ještě brzy. Dáša se sice nastavovala jak zrcadlo, ale když mělo dojít k akci, dělala drahoty. Když jsme ji párkrát zkoušeli přidržet, cenila i zuby. Bylo jasné, že ještě není ten správný den. Repete jsme zkusili v neděli, tentokrát v jiném prostředí - na zahradě u chalupy kousek od Ústí. A světe div se... zase nic. Už jsme měli nakročeno k autu na zpáteční cestu, když najednou situace začala vypadat slibně. Měli jsme natrénováno a hned jsme po nich skočili - jeden u hlavy, jeden u zadku a jeden korigoval psa (jestli jste někdy viděli, jak to chodí v pitstopu při závodech formule, tak to jsou proti nám žabaři) . Nekonalo se žádné velké znásilňování, na začátku párkrát kvikla a pak už jsme ji jen přidržovali, ať se nevrtí. Větší muka prožívala naše kolena - dvacet minut v kleku na podmáčené trávě nám ještě jednou spočítají.

Snad tedy máme zaděláno na další strakatou mládež. A i kdyby ne, mezi námi a manželi Kubovými (majitelé Aliho) se zrodilo, troufám si říct, hezké přátelství. Děkujeme!


PROSINEC 2016

Buďte zdraví, veselí a neberte se moc vážně!

Doufáme, že nám příští rok mimo jiného nadělí i nějaká štěňátka. Ženich je vyhlédnut - Alibaba Krásný Dvorek, tak jen ať se nám nenarodí čtyřicet loupežníků...


SRPEN 2016

S Dášeňkou máme úspěšně splněno vše potřebné pro uchovnění a naše slečna se tedy může začít poohlížet po strakatých fešácích.

Veškerou dokumentaci, kterou stihla Dáša za svůj krátký život nashromáždit, naleznete v Dokumentech k nahlédnutí.